2 Mayıs 2010 Pazar

LOKMAN HEKİM ÖMER OSMAN KORKMAZDAN SAĞLIK VE GÜZELLİK İÇİN MUCİZevi öneriler


Gönderen : DOĞAL SAĞLIK | Tarih:29/12/2009

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ KUVVETLENDİRMEK İÇİN ; Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek, pek çok hastalığı önceden önlemek ve var olan hastalıklarınızın pek çocuğundan kolayca kurtulmak için gereklidir.  Ömer Osman Korkmaz'ın önerisi ile bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için yapılması gerekenler;
* Her gün mutlaka 2 diş sarmısak yiyin.
* Mutlaka bal tüketin. Bal alırken, kaliteli balı alın. Şeker içeren ablı tercih etmeyin.
*Her gün 2 adet közlenmiş soğan yiyin. Soğanları bir borcamın içine koyun. Kabukları ile birlikte közleyin. Közlerken çıkan sarı suyunu da mutlaka tüketin. Her derde devadır.
* Beyaz şeker yerine, esmer şekeri tercih edin.
*Siyah üzüm şurubu ya da pekmezini, evlerinizden eksik etmeyin.
* Her gün 1 su bardağı suyun içerisine, 2 tatlı kaşığı elma sirkesi karıştırıp, için.
*Normal tuzu hayatınızdan çıkarın. Himalaya tuzu kullanmaya başlayın. Yanlız burada mutlaka uyulması gereken kural, himalaya tuzunun kaynatılmamasıdır.
* Her gün mutlaka, 2-3 adet kabuklu elma yiyin. İlkini, sabah kalktığınızda aç karnına tüketin
KADIN VE ERKEKLERDEKİ SAÇ DÖKÜLMELERİ İÇİN;
* 1 kaşık yılan yağı
* 2 kaşık zeytinyağı
* 1 kaşık hint yağı
* 5 diş sarımsak
Sarımsağı ezin ve diğer malzemelerle karıştırın. Temiz saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Sarın ve bir gece bu şekilde bırakın. Bu kür saçlarınızın dökülmesine karşı faydalı olacaktır. Bu kürü haftada 1 gün uygulayın.
*ayrıca haftada bir gün saçlarınızı yıkadıktan sonra 1 kova suya 1 çay bardağı elma sirkesi ilave edip durularsanız bu da saçlar için oldukça faydalı olacaktır.
ÇİLLER İÇİN KESİN ÇÖZÜM :
Çiller için, Prednol Pomat (Sarı Renkli Olanı) çok fayda sağlar. Bu pomat, her gün düzenli olarak, mercimek tanesi büyüklüğünde, çillerin üzerine, masaj yaparak uygulanır. 1 ay boyunca yapılacak bu uygulamadan sonra, yüzünüzde, çilden eser kalmaz.
CİLT GÜZELLİĞİ İÇİN SALATALIK SUYU:
GEREKLİ MAZEMELER;
* 1 kg salatalık
* 2 litre su,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Salatalıkları, kabuklarıyla birlikte, kuşbaşı doğrayıp, suyun içerisine atın ve 15-20 dak kaynatın. Soğuduktan sonra, günde 2-3 bardak için.
ÇOCUKLARDAKİ ATEŞİ DÜŞÜRMEK İÇİN:
Çocuklarda en sık yaşanılan problemlerden birisi olan ateş yüksekliğidir. Evde uygulayacağınız, bazı pratik uygulamalar ile, çocuğunuzun ateşini, düşürebilirsiniz.
Öncelikli yapılması gereken, çocuğu mutlaka ilgili uzman hekime götürmektir. Ardından evde yapacağınız bazı uygulamalarla, çocuğun ateşini düşürebilirsiniz.
* Çocuğunuza, ılık bir duş aldırın.
* Ateş düşürmek için, annelerin, sıklıkla kullanmış olduğu sirke ile kompres çok işe yaramaz. Bunun yerine, 1 batdak suyun içersine, 1 tatlı kaşığı elma sirkesi karıştırılıp, çocuğunuza içirin. Ateşinin daha kolay düştüğünü göreceksiniz.
KABIZLIK İÇİN ; Ömer Osman Korkmaz'ın kabızlık için bitkisel önerisi ;
* Günde 1 defa, 1 su bardağı suyun içerisine, 1 tatlı kaşığı elma sirkesi, karıştırılak, içilmelidir.
* Her yemekten 30 dak. önce, 1 yemek kaşığı saf zeytin yağı içilmelidir. Günde 3 defa uygulanmalıdır.
BÖBREK HASTALIKLARI İÇİN ; Ömer Osman Korkmaz'ın öncelikli önerisi, normal tuzun bırakılıp, himalaya tuzunun kullanılmaya başlamasıdır.
Dğiğer faydalı önerimiz ise; salatalık suyu.
GEREKLİ MAZEMELER;
* 1 kg salatalığı kabuğuyla birlikte kuşbaşı şeklinde doğrayın ve
* 2 litre suy,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Salatalıkları, kabuklarıyla birlikte, kuşbaşı doğrayıp, suyun içerisine atın ve 15-20 dak kaynatın. Soğuduktan sonra, günde 2-3 bardak için.  Bu kür uygulanırken, bol miktarda yoğurt yemek de fayda sağlar.
İSHAL İÇİN BİTKİSEL TEDAVİ ; Ömer Osman Korkmaz'ın ishal için bitkisel önerisi;
GEREKLİ MALZEMELER:
*2 yemek kaşığı elma sirkesi,
* 1 çay kaşığı karbonat (yemek sodası),
*1 bardak su,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Karbonat ve sirkeyi, suyun içine koyup, karıştırın. Günde 2 defa için. İshal geçinceye kadar uygulamaya devam edin.

Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder