3 Mayıs 2010 Pazartesi

Suna Dumankaya Göz Altı Morlukları İçin Bitkisel Çözüm

goz-alti-morluklariSuna Dumankaya

Uykusuzluk , ağlamak,fazla güneşe maruz kalmak ,vücutta su kaybı,sigara içmek, kalp hastalıkları, böbrek ve karaciğer hastalıkları aşırı tuz tüketimi,çeşitli alerjiler,kansızlık ve demir eksikliği,yüksek ateşle seyreden hastalıklar ya da genetik nedenlerle ortaya çıkabilen göz altı morlukları tüm kadınların korkulu rüyasıdır. Bu morluklardan kozmetik önlemlerle kurtulmak ya da hafiflemesini sağlamak mümkündür. Üzüm çekirdeği extresi, C vitamini ve diğer antioksidanlar kılcal damarların güçlenmesine ve cildin gelişmesine yardımcı olur. Bunlardan yararlanın.

Tedavi şekilleri
Gözaltı halkalarına salatalık ya da patates dilimlerinin veya çay kompreslerinin iyi geldiği bilinmektedir.Bu malzemeleri poşetle değil taze olarak ve buzdolabında soğutarak uygulamak daha iyi çözümler verecektir.Kullandığınız göz kremi mutlaka K ve C vitamini içermelidir.

Gözaltı morlukları için bitkisel tedaviler:
1-) 2 parça pamuğu soğutulmuş papatya yada lavanta çayına batırarak suyunu sıkarak göz kapaklarınıza uygulayın. Ayrıca mutlaka 25 yaşından sonra göz çevresi için krem kullanılması gerekir…
2-) Bir başka doğal bakım önerimiz ise göz çevresi için avakado ve buğday yağıdır.Bu karışımın uygulaması göz çevresine dıştan içe doğru hareketlerle ve çok nazik bir şekilde olmalıdır.

3-)Göz çevresine düzenli olarak yoğurt suyu sürmek veya elma kabuğu koymak da etkili bir çözümdür.

Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder