3 Mayıs 2010 Pazartesi

FERİDUN KUNAK TAN NASIRLAR İÇİN,KALÇA VE EKELEM AĞRILARI İÇİN ÖNERİLER


30.12.2008 tarihinde, esra ceyhanla adlı programın konuğu olan op. Dr. Feridun kunak ,ayak sağlığının öneminden ve ayak sağlığını korumanın yollarından bahsetti

NASIR İÇİN:

Ayağınızda nasır için bir domatesi kesin ve bir kısmını ayağınızdaki nasırın üzerine kapatın.

Sargı bezi ile sarın ve bu şekilde sabah kadar bekletin.yumuşamış olan nasırın üzerindeki ölü deriyi dikkatli bir biçimde kayın. Nasırınızın rahatladığının göreceksiniz.

KALÇA AĞRILARI İÇİN:

Özellikle menopoz dönemindeki hanımların şikayetleri arasındadır kalça ağrıları ve gece krampları. Gece kramlarına karşı öncelikle ağrı olan bölgelere yatmadan önce sıcak uygulama yapın.

Kalça ve eklem ağrıları için;

1 bardak kepekli un

1 fincan zeytin yağı

1 çorba kaşığı kekik

1 çorba kaşığı lavanta

1 kapak papatya yağı

1 fincan süt

Bu malzemeleri karıştırın ve ocakata kaynatarak lapa hainle getirin

Vücudun dayanabileceği sıcaklığa gelince,ağrı olan kalçaya ve ağrıyan eklem bölgesine bu lapayı koyun. Üzerini sarın ki ,lapanın sıcaklığı ağrıyan bölgeye nüfuz etsin.

Lapa burada soğuyuncaya kadar sarılı kalsın. Soğuduktan sonra lapayı koyduğunuz o bölgeden çıkarın ,dha sonra da susam,papatya ve peleseng yağlarının karışımıyla aynı bölgelere masaj yapın.

Bu uygulamayı 3-5 gün kadar devam ettirin.basit kaçla ağrılarına ve eklem ağrılarına iyi gelir.

DİKKAT:

Bazı ağrılar sıcak sevmez. Eğer öncesinde ağrıyan bölgeye sıcak uygulama yaparsanız ve ağrıyan bölgenizin sıcak uygulama sonucu rahatladığının hissederseniz bu uygulamayı gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Ağrılarınız sıcaktan hoşlanmıyıorsa lütfen bu tip sıcak uygulamaları yapmaktan kaçının!!!

Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder