3 Mayıs 2010 Pazartesi

HERBALİST ÖMER COŞKUNDAN ŞİFALI BİTKİLER

Gönderen : ŞİFALI BİTKİLER | Tarih:16/3/2009

Arım Balım Peteğim Programında, Petek Dinçöüzün konuğu olan Herbalist Ömer Coşkun, neler anlattı neler. Pek çok sağlık problemine karşı şifalı önerilerde bulunan Ömer Coşkunun önerileri ;
KANSERİ İYİLEŞTİREN VE KANSERDEN KOTUYAN SİYAH ÜZÜM : Çekirdekli siyah üzüm den yarım kilosunu çekirdeğiyle beraber blenderden geçirin. Sabahları Aç karnına, Bu karışımdan önce 3 yudum için. 10 dakika ara verip, tekrar 3 yudum için ve yine 10 dakika ara verin. Bu şekilde, 1-2 bardak tüketin.
İDRAR KAÇIRAN ÇOCUKLAR İÇİN ARDIÇ YAĞI: Eğer çocuğunuz idrar kaçırıyorsa bunun için ardıç yağını kullanın.
Eğer, Çocuğunuz 10 yaşından küçükse 1 çay bardağı ılık suya 5 damla ardıç yağı damlatıp içirin. 10 yaşından büyükse ; 1,5- 2 çay kaşığı koyup içirin.
OMURİLİK TRAVMASI İÇİN: 70 kg.lık bir insan 1 çay kaşığı çörek otunu hafifçe çiğneyip biraz su ile yutun. Kilosu boyuna oranla az olan insanların bu kürü, yemeklerden sonra, normal ve fazla kilolu olanlar ise, yemeklerden önce uygulamalılar.. İstenirde bal ile karıştırılıpta yenebilir.
BODUR OTU VE ÖKSE OTU: Pankreası güçlendirerek, şeker hastalığına karşı koruma sağlar.
KANTARON YAĞI : Meme başı çatlaklarına sürün.
SAFRAN :Karaciğer kanserine karşı koruyucudur. Pilavın içine bir çay kaşığının ucu ile ilave edin ve bu şekilde tüketin.
SAÇ KIRAN İÇİN: Saçkıran için Ömer Coşkunun önerileri ;
*Sarımsağı soyup ortadan bölüp saçkıran olan bölgeye sürün ve sarın.
*1 tatlı kaşığı ısırgan otu tohumunu 1 su bardağı suda kaynatın .saçınızı bu suyla yıkayın.
*Saç kırana kırk kilit otu da faydalı olur.
JOJOBA YAĞI: Cilt kanserine karşı, doğal bir koruyucudur. Doğal bir bronzluk için de kullanılır. Yaz mevsimine girerken, kullanılmaya başlanırsa, koruyucu faktörü vardır.Kimyasal ürünler kullanmaya gerek kalmaz.
İŞTAH AÇMAK İÇİN: Adaçayı ve zencefil iştah açan bitkilerdir. Ama adaçayı kaynatılmamalı,kaynamış suyun içine atılarak demleme usulü hazırlanıp içilmeli.

Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder