2 Mayıs 2010 Pazar

22.12.2009 TARİHİNDE NUR ERTÜRK TE LOKMAN HEKİM DEN SİGARAYI BIR


Gönderen : ŞİFALI BİTKİLERLE DOĞAL TEDAVİ | Tarih:22/12/2009

22.12.2009 tarihinde nur ertürk ün daimi konuklarından olan ,sağlığa faydalı bitkisel formüller veren ve bunların lokman hekimden beri kullanıldığını söyleyen ömer osman korkmaz bu hafta da çok faydalı olduğunu söylediği doğadan şifa reçeteleri verdi.

SİGARAYI BIRAKMAK İÇİN:

sigarayı bırakmak için kekiği öneren son lokman hekim ömer osman korkmaz ;türkiyede 3000 den fazla kekik türünün olduğunu ,burada KARAKEKİK kullanılması gerektiğini söyledi. bu kekik türü balıkesir yöresinde,toros dağlarının yüksek kesimlerinde ve dağların yüksek kesimlerinde yetiştiğinide sözlerine ekledi. şimdi sigara bıraktıran kekik kürünün hazırlanışına gelelim.

1 litre su

3-4 dal karakekik

tencereye suyu ve  kekikiği koyun .20 dakika kaynatın.bu suyu ağzı kapaklı bir kavonoza koyun ve yanınızda gitiğiniz yere götürün. bu suyu her sigara içmeden hemen önce 1 çay bardağı için. ardından sigaranızı yakın. ömer osman korkmaz
;bu suyu içtikten sonra sigaranın tamamını bitiremeyeceğinizi,çünkü bir tiksinti oluşacağını söylüyor.

kekik suyunun tansiyon yükseltici özelliği vardır.bu yüzden dikkatli tüketmeniz gerekmektedir.yüksek tansiyonu olanlar önce ilacını,ardından 1 tane sarımsak aldıktan sonra bu sudan içebilirler.tansiyonu düşükl olanlar bu sudan içebilirler.

KEMİK ERİMESİ İÇİN:

kemik erimesine karşı kalsiyum desteği şarttır.dereotu kalsiyum yönünden oldukça zengin bir bitkisdri. hergün dereotu tüketmek kemik erimesine karşı çok faydalı olur.

ZEHİRLENMELER İÇİN:

her tür zehirlenmenin,gıda,soba,ilaç vb... zehirlenmelerde en etkili pan zehir insan sütüdür.zehirlenme sırasında 3 kaşık insan sütü içmek zehirlenmeden kurtarır.

KAYNAK:kanal7 /nur ertürkle hersabah programı/lokman hekim ömer osman korkmaz

Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder