2 Mayıs 2010 Pazar

Ahmet Maranki Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Tavsiyeler

Hastalıkların ortaya çıkmasının sebebini vücudun bağışıklık sisteminin düşmesi olarak belirtiyor Ahmet Maranki. İlk yazımızda bağışıklık sisteminin korunması için maddi ve manevi sebeplerin olduğundan bahsetmiştik. Bu yazımızda da Ahmet Maranki’nin bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için verdiği tavsiyelerden bahsedeceğiz.

bagirsak
Ahmet Maranki Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Tavsiyeler

İlk yazımızda Ahmet Maranki’nin doğal beslenmeniz gerektiği ve bağışıklık sisteminin önemi hakkındaki sözlerinde değinmiştik. Bu yazımızda ise bağışıklık sistemini korumak ve kuvvetlendirmek için yapmanız gerekenlerden bahsedeceğiz.

Ahmet Maranki Bağışıklık Sitemini Düşüren Sebepler Nelerdir?

Bağışıklık sistemini düşüren maddi ve manevi sebeplere değineceğiz. Öncelikle maddi olarak bağışıklık sistemimizi çökerten serbest radikallerden bahsediyor Ahmet Maranki.

1- Bağışıklık Sistemini Çökerten Serbest Radikaller

Bağışıklık sisteminin çökmesinin birinci sebebi, serbest radikallere maruz kalmaktır diyor Ahmet Maranki. Peki serbest radikal ne demektir?

Serbest Radikaller Nedir? Serbest radikaller ve Antioksidanlar

Serbest radikaller, bağışıklık sistemimize saldıran moleküllerdir. Serbest radikal oluşumuna sebep olan etkenleri de şöyle sıralayabiliriz: sigara, pestisitler, çözücüler, petrokimya ürünleri, ilaçlar, güneş ışınları, organik olmayan besinler, suni besinler, geni değiştirilmiş gıdalar (GDO), yanlış gübrelemeler, zamanında yenmeyen meyve-sebzeler, kurutulan ya da konsantre yapılan meyve-sebzelerde kullanılan emilgatörler, hatta yiyeceklerde bulunan bazı bileşikler bile serbest radikal oluşumuna sebep olabilir.

Antioksidanlar ise bu serbest radikallerin etkilerini nötrleştiren; kanser, kalp hastalıkları ve erken yaşlanmaya neden olabilecek zincir reaksiyonları engelleyen moleküller olarak ifade edilir.

2- Elektromanyetik Dalgalar

Bağışıklık sistemini düşüren sebeplerden ikincisi de elektromanyetik dalgalardır. Örneğin cep telefonu, bilgisayar, televizyon, uydu yansıtıcıları, çamaşır makineleri, buzdolabı, saç kurutma makinesi gibi cihazlar elektromanyetik dalgalar yayarlar. Bütün bunlar da bağışıklık sistemimizin düşmesinde etkili bir role sahiptir. Manyetik alanlar hücrelerimiz bloke ederler.

3- Bağışıklık Sistemini Çökerten Manevi Sebepler

Kötü düşünce ve öfke insanı zehirler hatta öldürür. Bağışıklık sistemi kötü düşünce ve kötü haberlerle de düşer. Düşüncenin çok önemli olduğunu vurguluyor Ahmet Maranki:

Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder