2 Mayıs 2010 Pazar

LOKMAN HEKİM ÖMER OSMAN KORKMAZDAN ŞİFALI SAĞLIK KÜRLERİ


Lokman Hekim Ömer Osman Korkmaz, 15 Aralık 2009 tarihinde yayınlanan Nur Ertükle Her Sabah Programında, torid hastalığında, ayak ağrıları ödemlerine kadar, kalsiyum eksikliğinden, kansızlığa kadar, pek çok sağlık sorunu hakında faydalı bilgiler verdi.
TROİD HASTALARI:
Troid hastaları omega 3 ten zengin besinlerle beslenmelidir. En çok somon balığında ve balkabağında bulunur.şeker kullanmamalıdırlar. Doğru tuzu tercih etmelidirler(himalaya tuzu ).tam buğday ekmeği tüketmelidirler. Şeker yerine bal tercih etsinler.
AYAK AĞRILARINA,ÖDEMLERE FAYDALI MACUN:
* 2 kg patates,
* 2 kg pirinç,
* 100 gr.(1 çay bardağı) zeytinyağı,
* 50 gr. Acı Maraş toz biberi,
* 3-4 yemek kaşığı gazyağı,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Patatesleri  kabuklarıyla beraber yıkayın. Pirinçlieri de yıkayıp,3 lt su ile birlikte  haşlayın. Lapa haline gelince, çatalla ezin. Sıcaken, diğer malzemeleri de katıp,  karıştırın.  Streç film folyonun üzerine yayın. Sıcaken, (cildinizi yakmayacak sıcaklıkta olmalı) ayaklarınıza sarın. 3-4 saat bekletin. Aynı lapayı, serin bir yerde saklamak koşulu ile, 1 hafta kullananbilirsiniz.
KANSIZLIK İÇİN: B vitamini eksikliğinde yüzde lekelr oluşur,kansızlık,halsizlık,yorgunluk hissedilir.Tam buğday ekmeği yesinler,şeker yerine bal kullansınlar,himalaya tuzu tercih etsinler.
KALSİYUM EKSİKLİĞİNDE: Yıkanmış yumurta kabuklarını biraz yağda kavurun ve balla karıştırıp yiyin.
SAFRA KESESİ HASTALIKLARI VE SAFRA TAŞI İÇİN  : Bu hastalığa yaban üzümü faydalı olur.
BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ KUVVETLENDİRMEK İÇİN:
*1 tatlı kaşığı zenefil(taze ise rendeleyin,tozunuda kullanabilirsiniz),
*1 -2 kaşık bal,
*1 bardak su,
HAZIRLANIŞI : Suyun içine balı ve zencefili ilave edin.günlük 1-2 bardak çay gibi  tüketin. Kanser hastaları ve şeker hastaları da kullanabilirler.bağılıklık sistemini de kuvvetlendirip hastalıklardan korur.

Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder