2 Mayıs 2010 Pazar

LOKMAN HEKİM ÖMER OSMAN KORKMAZLA SAĞLIKLI BİTKİSEL KÜRLER


Gönderen : DOĞAL SAĞLIK | Tarih:2/2/2010

Lokman hekim Ömer Osman Korkmaz'ın uygulaması kolay ve faydalı sağlık kürlerini, sizler için bir araya getirdik.
İSHAL İÇİN :
İshal için, 1 bardak ılık suyun içerisine, 2 tatlı kaşığı elme sirkesi ve 1 tatlı kaşığı, yemek sodası, yani karbonat karıştırıp için. Limonu, kabuğu ile birlikte yiyin.
KEMİK ERİMESİNİ ÖNLEMEK İÇİN :
* günde 1 kaşık siyah üzüm çekirdeğini öğütüp,yoğurda yada süte katarak mutlaka tüketin.
*tam buğday ekmeği tüketin
*hergün 1 bardak suya 2 kaşık elma sirkesi karıştırıp için.
bu uygulamaları kemik erimesi sorunu yaşayanlar uygularsa sorunlarına çare olur. sağlıklı kişiler kullanırsa bu tip sorunlarla karşılaşmazlar.
*yumurta kabuğu kürü nü uygulayın.
YUMURTA KABUĞU KÜRÜ:
2 adet yumurtayı iyice yıkayın.(daha fazla yumurta kabuğu da kullanabilirsiniz) Yumurtaların içini bir kabın içine kırın. Tavaya 1 çay kaşığı kadar zeytin yağı koyup yumurtanın sadece KABUKLARINI kısık ateşte kavurmaya başlayın. DİKAT EDİN YANMASIN. Kabuklar kavruldukça kırılmaya başlayacaktır. Bu kıvama gelince, ocaktan indirin. Ezip, yoğurda ya da bala karıştırıp yiyin. Çok iyi bir kalsiyum kaynağıdır. Ayrıca, çocuklar için de çok faydalıdır.
İÇ KANAMALAR İÇİN: Hakiki ,doğal tereyağını eritin ,çok fazla yanmadan, dayanabileceğiniz sıcaklığa gelince 2 yemek kaşığı için. Hakiki doğal tereyağı iç kanamalara ve her türlü korkuya çok faydalı olacaktır.
BEYİN DAMARLARINDAKİ TIKANIKLIK İÇİN : Beyin damarlarındaki tıkanıklık için, Ömer Osman Korkmaz'ın önerileri;
* Her gün mutlaka sirkeli su için. Günde 1-2 tane  közlenmiş soğan yiyin. Himalaya tuzu kürünü uygulayın
AĞIZ KOKUSU İÇİN: Ağız kokusu için, en etkili çözümlerden bir tanesi, karanfildir. Günde 2-3 defa, ağzınıza atıp, emeceğiniz karanfil, ağız kokunuzu yok etmeye yardımcı olacaktır.
GRİPTEN ANINDA KURTULMANIN YOLU : Gribal hastalık nedeni ile yaşanan, burun tıkanıklığı, nefes darlığı, geniz akıntısı gibi sorunlara, son vermenin en kolay yolu; 1 adet limonu kesin. Suyunu, avucunuza sıkıp, her bir burun deliğine, elinizdeki limon suyunu çekin. İlk anda, burnunuzda bir yanma hissedeceksiniz. Fakat, grip nedeniyle yaşadığınız sıkıntılardan da anında kurtulacaksınız.
KABIZLIK İÇİN: 1 bardak suyun içine 2 kaşık elma sirkesi karıştırıp hergün 1-2 bardak içerseniz faydalı olur.
DİŞ AĞRISI VE DİŞETİ AĞRISI İÇİN : Dişteki apse ve iltihaplanma için, 1 parça pamuğun üzerine bir kaç damla kekik yağını damlatıp, apsenin üzerine koyun.
* Dişleti ağrısı için; Bir kaç damla karanfil yağını, bir parça pamuğun üzerine döküp, ağrı olan yerin üzerine koyun.
ÖNEMLİ HATIRLATMALAR : Sağlık sorunlarınız için, mutlaka bir hekime başvurun. Tıbbi tedavinizi ve tıbbi ilaçlarınızı bırakmayın.

Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder