2 Mayıs 2010 Pazar

LOKMANHEKİM ÖMER OSMAN KORKMZADAN GÜZELLİK VE SAĞLIK KÜRLERİ


Ömer Osman Korkmaz, böbrek hastalırına çok fayda sağlayan salatalık küründen bahsetti. Daha önce vermiş olduğu bu kürü, biz sizler için yenişden hatırlatmak istiyoruz.
BÖBREK HASTALIKLARI İÇİN SALATALIK SUYU :
GEREKLİ MAZEMELER;
* 1 kg salatalığı kabuğuyla birlikte kuşbaşı şeklinde doğrayın ve
* 2 litre suy,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Salatalıkları, kabuklarıyla birlikte, kuşbaşı doğrayıp, suyun içerisine atın ve 15-20 dak kaynatın. Soğuduktan sonra, günde 2-3 bardak için. Ayrıca, bu kürü uygularken, bol bol yoğurt tüketilmelidir.
* Böbrek ve buna benzer kronik hastalığı olan kişiler mutlaka, normal tuzu bırakıp, himalaya tuzunu kullanmaya başlamalıdırlar. Yanlız bu tuzun kullanımındaki püf nokta, bu tuzun kaynatılmadan kullanılmasıdır.
ÖMER OSMAN KORKMAZDAN GÜZELLİK KÜRLERİ ;
ÇİLLER İÇİN: Çiller için, Prednol Pomat (Sarı Renkli Olanı) çok fayda sağlar. Bu pomat, her gün düzenli olarak, mercimek tanesi büyüklüğünde, çillerin üzerine, masaj yaparak uygulanır. 1 ay boyunca yapılacak bu uygulamadan sonra, yüzünüzde, çilden eser kalmaz.
GÜZELLİK İÇİN : Güzellik için de salatalık kürünü uygulayabilirsiniz. Çok fayda göreceğiniz bir kür olan salatalık suyu kkürü, gerçekten de cildinizi çok farklı bir hale getirecek. Saltalık suyunun hazırlanışı ve kullanım şekli yukarıda anlatılmıştır. (Böbrek hastalıkları için anlatılan kür ile aynıdır.)
Kaynak : 29 Aralık 2009 tarihli Nur Ertürkle Her Sabah Programı Kanal 7 TV

Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder