2 Mayıs 2010 Pazar

ÖMER OSMAN KORKMAZ GUATR SİNİR SIKIŞMASI HEPATİT B SEDEF HASTALIĞI İÇİN BTKİSEL ÖNERİLERKİST İÇİN: Hergün salata malzemesi olarak kullandığımız marulun kist sebebi olduğu aklınıza glir miydi? Marulun kist yapmaması için, öncelikle sirkeli suda bekletilmesi gerekir. Hergün, 1 bardak suyun içerisine karıştırılacak olan, 2 tatlı kaşığı elma sirkesi içmek de kişstler için, çok fayda sağlar.
GUART HASTALARI: Guatr hastaları kırmızı lahana tüketmesinler,daha da tetikler. Omega 3 içerene besinleri bol miktarda alsınlar. Fazla miktarda yemek yemeseler de kilo alırlar ve veremezler. Bu hastaların zayıflamaya çalışmaları tehlikeli olur.
SEDEF HASTALARI İÇİN: Sedef hastalığında içten karaciğeri kuvvetlendirici besinler almak şarttır. bunun içinde en faydalı besinler, Günde 1 tatlı kaşığı ardıç katranı ve hergün siyah üzüm pekmezi yiyin.
SİNİR SIKIŞMASI İÇİN: Sinir sıkışmasından muzdarip olan okurlerımız için, mucizevi mum kürünün çok fayda sağladığını belirtelim. Bu kür sayesinde, daha kaliteli bir hayat yaşamanız mümkün. Mum kürü, kan dolaşımının düzenli olmasını sağladığından dolayı, sizleri epey rahatlatacaktır.
ÇOCUKLARIN KEMİKLERİNİ GELİŞTİREN VE GÜÇLENDİREN BESİNLER:
*Zencefil- taze zencefili rendeleyin, günde 1 tatlı kaşığı zencefili yarım su bardağı ılık suyun içine koyup az da bal ilave ederek çocuklara verin.bebeklerin mamasına katıp yedirebilirsiniz. İştah açar, öksürüğü keser, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
*deniz ürünleri.
*üzüm çekirdeği.
* her gün taze sarımsak ve közlenmiş saoğan yedirn. -bağışıklığı kuvvetlendirir.
*bal kabağı çekirdeği-içinde bol miktarda çinko olduğundan kemik gelişimini sağlar ve büyümeye yardımcı olur.
*kabak çekirdeği
*kuşburnu- 100 gr. ında 1 kasa portakaldaki vitamini almış olur.
*doğal yumurta.
*tam buğday ekmeği -çinko ,omega gibi gelişimi sağlayan besinlerin tümü vardır.
HEPATİT B İÇİN: Hepatit B  hastaları, sağlıklı beslenmeli,sirkeli suyu mutlaka içmeli,soğan ve sarımsağı mutlaka yemeli.

Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder