2 Mayıs 2010 Pazar

ÖMER OSMAN KORKMAZ VE ŞİFALI BİTKİ ÖNERİLERİ


Gönderen : DOĞAL SAĞLIK | Tarih:3/12/2009

Ömer Osman Korkmazın önermiş olduğu bitkisel kürler, pek çok insanın derdine deva olacak türden. Bu kürleri ve uygulanış şekillerini, aşağıda anlattık. Şifa ile...
*
KURDEŞEN İÇİN:: hemoroid sorunu olanlar hakiki zeytinyağından başka yağ kullanmamalıdır. ayrıca günde 2-3 kaşık da zeytin yağı içilirse ,kanam gibi sorunlar daha az yaşanır.
ayrıca ömer osman korkmaz hemoroidin tedavisinde ,hastalara yaban nohutu  önerdiğinide sözlerine ekledi.
*KARACİĞER YAĞLANMASINDA,TRİGLİSERİTTE KARŞI BİTKİSEL ÖNERİ : ergün sabah kahvaltısında yediğiniz zeytinlerin çekirdeklerini,kahvalrtının sonunda yutun. su ile yutabilirsiniz. ve günde 2 su bardağı 1 er kaşık elma sirkesi ilave ettiğiniz suyu için.
*ÇOCUKLARIN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ KORUMAK VE GÜÇLENDİRMEK İÇİN:
* Çocuklara, her sabah kuşburnu çayı içirilmelidir. Çünkü, 100 gr. kuşburnunda, 2 kasa portakala eşit C vitamini vardır.
*Okula gien çocukların çantalarına, hergün 3-4 tane mandalina konulması, çok fayda sağlayacaktır.
* Çocuklarınız ve kendiniz hergün kabuklarıyla birlikte közlenmiş soğan yiyin. soğanın közlendikten sonra kabuklarını soyup, hiç metal değdirmeden tüketin.
* Her sabah, 1 su bardağı ılık suyun içerisine, 2 tatlı kaşığı elma sirkesi karıştırırlıp içirin.
* Günde 4-5 tane, zeytin çekirdeği yuturun.
* Kabuklu limon yedirin.
* Ağızlrını, tuzlu su ile yıkayıp, gargara yapmalarını sağlayın.
* Hergün nar suyu için ve çocuklarınıza içirin.
* Çocuklarınıza, her akşam 2 diş sarımsak yedirin.

*ASTIM,BRONŞİT,VE DOMUZ GRİBİ İÇİN :
* 50 gr.zencefil,
* 20 gr. karanfil,
* 500 gr. kaliteli bal,
HAZIRLANIŞI : zencefil ile karanfili ezin.bal ile iyice karıştırıp macun kıvamına getirin.sabah akşam 1 er kaşık aç karnına yiyin. bu karışım bağışıklık sisitemini güçlendirerek sizin pek çok hastalıktan korunmanıza yardımcı olacaktır.
1 aralık 2009 tarihinde nur ertürk ün sunuculuğunu yaptığı programda her hafta salı günleri olduğu gibi yine lokman hekim ömer osman ömer korkmaz bitkilerin şifalarını ve hangi hastalığa hangi bitkinin nasıl kullanılması gerektiği hakkında bilgiler verdi.
*MİGREN VE SÜNİZİTİ OLANLAR İÇİN: migreni ve sinüziti olanlar 30-40 gün boyunca akşamları yatarken,1 er damla burnun her iki deliğine ÇÖREKOTU YAĞI  damlatın. migren ve sünizit ağrılarına karşı çok faydalı olacaktır.
*HEMOROİDİ(BASUR) OLANLARA ÖNERİLER: hemoroid sorunu olanlar hakiki zeytinyağından başka yağ kullanmamalıdır. ayrıca günde 2-3 kaşık da zeytin yağı içilirse ,kanam gibi sorunlar daha az yaşanır.
ayrıca ömer osman korkmaz hemoroidin tedavisinde ,hastalara yaban nohutu  önerdiğinide sözlerine ekledi.
*DİYALİZ HASTALARI İÇİN: diyaliz hastaları kuzu etinden başka et asla yememelidirler. diğer büyükbaş hayvanların etlerinde bulunan yağlar böbrek hastalarına çok zararlı olur. ayrıca böbrek hastalarıda oluşan şişmelere karşı da salatalığı kaynatıp suyunu içerseniz faydalı olacaktır.
*ALKOL ALANLAR İÇİN: alkol içenler alkolden önce 1 fincan hakiki zeytin yağı içerlerse hem içki zarar vermez ,hemde sarhoş olmazlar.
*KENE ISIRDIĞINDA : Kenenin hayatta sevmediği tek şey ayçiçek yağıdır.bunun için ;kenenin yapıştığı yere ayçiçek yağı sürün ve 40-45 dak. bekleyin.kene yapıştığı yeri kendiliğinden bırakacaktır.

Benzer Yazılar0 yorum:

Yorum Gönder